Yollar Artık Diplomalı Şoförlere Emanet

Yollar Artık Diplomalı Şoförlere Emanet
Okulun tek bayan öğrencisi olan, Melike Ünsal, "Şu anda herkes çevrem ve ailem de destekliyor. bu sektörde olmakta mutluyum.Herkes gibi ben de bu sektörün ilerlemesini istiyorum." dedi.

AKÜ Sultandağı Meslek Yüksek okulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü'nün geleneksel olarak düzenlediği, mezuniyet töreninin 5.'si İstanbul Kağıtağne'de IETT tesislerinde gerçekleştirildi. Törende şoför adaylarına kaptanlık apoletleri takıldı. Törende konuşan Sultandağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Levent Karayormuk, "Sektörümüzde en büyük sorunlardan birisi, nitelikli şoför bulamamak. Nitelikten vazgeçtik, hatta şoför bulamamak. Şoför konusunda bile sıkıntılarımız var. Biz elimizden geldiğince ulaşım sektörüne makro hizmetler vermeye çalışıyoruz. İnşallah iyi günler ulaşım sektörünü bekliyordur." diye konuştu.

Kaptanlık bölümünde okumaya karar verdiğinde ailesi ve çevresinin garipsediğini ifade eden okulun tek bayan öğrencisi olan, Melike Ünsal, " Şu anda herkes çevrem ve ailem de destekliyor. bu sektörde olmakta mutluyum. Herkes gibi ben de bu sektörün ilerlemesini istiyorum.Bayan kaptanlarımızı bu bölüme bekliyoruz." diye konuştu.

Kaptanlık apoleti takılan Murat Serhat da "Eğer bu mesleği seviyor ve kendilerini adıyorlarsa mutlaka bu okullardan mezun olmalarını öneriyoruz. Okulu çalışan için zor değil." şeklinde konuştu.

Kaynak.aktifhaber.com

Yollar Artık Diplomalı Şoförlere Emanet
 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami