Yeni Jeep Cherokee, İspanya’da en iyi orta sınıf SUV seçildi

Jeep açıklamasına göre otomotiv portalı www.coches.net'in 40 binden fazla takipçi internet üzerinden oy kullanarak, 7 aday araç arasından Yeni Jeep Cherokee'yi kategorisinin galibi olarak belirledi. 

Fiat Group Automobiles İspanya Üst Yöneticisi (CEO) Luca Napolitano, Madrid'de Museo del Traje'de düzenlenen törende ödülü SCM İspanya Otomotiv Genel Müdürü Sergio Balcells'den aldı. 

Orta SUV segmentinde ilk kez kullanılan 9 ileri tam otomatik vites ve 2.0 litrelik Multijet II turbo dizel motorun kullanıldığı ilk Jeep modeli olan Jeep Cherokee, 2014'ün ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa ile beraber Türkiye'de de satışa sunulacak. 

170 bin liradan başlayan anahtar teslim fiyatıyla haziran ayında pazardaki yerini alacak olan Jeep Cherokee'nin Türkiye pazarına sunulacak motor seçeneği, 2.0 litrelik Multijet II turbo dizel 170hp 9 ileri tam otomatik vites ve off-road tutkunlarının siparişi üzerine getirilecek 3.2 litrelik V6 Pentastar benzinli 272hp 9 ileri tam otomatik vites seçeneği ile sunulan Trailhawk Orta versiyonu olacak.

Yeni nesil Jeep Cherokee, 2 ve 4 tekerden çekiş konfigürasyonlarıyla birlikte sunuluyor. Model, tüm sürüş koşullarında kıstas olarak alınan off-road kapasitesini garanti etmek için 3 adet yeni ve 4 tekerden çekiş sistemi seçeneği sunuyor.

Jeep Cherokee, aynı zamanda arka aks bağlantı kesme özelliğine sahip ilk orta sınıf SUV araç olarak kategorisinde öne çıkıyor. Bu niteliğiyle, 4×4 özelliğine ihtiyaç duyulmadığı anlarda güç tüketimini düşürüyor ve yakıt verimliliğini artırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami