Trakya Bölgesel Treni Seferlerine Başladı


Altyapı yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından modernize edilmiş vagonları ile konforlu bir yolculuk deneyimi sunan Trakya Bölgesel Treni 20.10.2015 tarihinde yolcularımızın hizmetine açıldı.

 

Çerkezköy Garı’nda yapılan açılış törenine Teşekkülümüzü temsilen 1. Bölge Müdürü Vekili Halil Korkmaz katılırken, Tekirdağ Valisi Enver Salikoğlu, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı  İmdat Özgör, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal ve Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan da katıldı. Çerkezköy Engelliler Derneği beraberindeki engelli vatandaşlarımızdan da büyük bir katılım gerçekleşti.

 

Halil Korkmaz, konuşmasında “Bugün ilk seferini yapacak Çerkezköy – Kapıkule ve Çerkezköy Uzunköprü arasında işleyecek Bölgesel Ekspres Trenlerinde yolcularımız klimalı ve modern vagonlarla seyahat edeceklerdir. Yenilenen altyapımız ile seyahat süresi, Kapıkule – Çerkezköy arasında 40, Uzunköprü – Çerkezköy arasında ise 30 dakika kısalmıştır. Son olarak bu güzergahta işleyen yeni trenlerimizde, bilet ücretlerimiz 20 Ocak 2016 tarihine kadar yüzde 25 indirimli olacaktır.” diyerek çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.
 

Açılış konuşmalarının ardından heyeti taşıyan tren, ilk seferini saat 10.00’da Uzunköprü’den Çerkezköy’e hareket ederek gerçekleştirdi. Uzunköprü İstasyonuna ulaşan heyet, burada Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ve Uzunköprü Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Engin Bulut tarafından karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami