THY’nın Amerika’daki yeni uçuş noktası Boston oldu


Türk Hava Yolları’nın, Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York ve Washington’un ardından uçuş sağlayacağı 9. nokta olan Boston’a ilk seferi, bugün itibariyle Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada 5 gün karşılıklı olarak icra edilecek. 9 Haziran 2014 itibariyle ise uçuşlar, her gün olmak üzere tertip edilecek.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Massachusetts Eyaleti’nin başkenti ve en büyük şehri Boston’a, İstanbul’dan tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 399 Euro, Boston’dan İstanbul’a ise yine tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 799 Dolar’dan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir.

Ayrıca, Miles&Smiles üyeleri, yeni açılan hatlarda ilk 6 ay boyunca %25 mil indirimli ödül biletle seyahat edebilir ve uçuş sınıflarını yükseltebilirler.  

Tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK81 Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar IST 13:25 BOS 17:00
TK82 Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi, Pazar BOS 23:45 IST 16:25 +1

*Tüm saatler lokaldir.

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden
veya satış ofislerinden ulaşılabilir.
 

ABD’nin en eski ve varlıklı şehirlerinden biri olarak bilinen Boston, 17 yy. başlarında Amerikan yerlileri tarafından kurulmuş ilk yerleşkelerden biri olma özelliğini taşıyor.

Eğitim, sağlık, finans ve teknoloji merkezi olarak kabul gören Boston, MIT (Massachusetts Institute of Technology) ve Harvard Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarını içinde barındırıyor. Şehirde, 250.000'in üzerinde üniversite öğrencisinin öğrenim gördüğü 100'den fazla üniversite/kolej olması, Boston'un “Amerika'nın Atina’sı” (the Athens of America) unvanını elde etmesinde en önemli etken. Okur-yazar bir topluma sahip olması ve eğitimci bireylerin, nüfusun önemli bir bölümünü teşkil etmesi, Boston’u dünyanın kültür seviyesi yüksek şehirlerinden biri kılıyor.

Çok sayıda müze ve parkın bulunduğu kentte, geçmiş ile modern atmosferin iç içe geçtiği rahatlıkla gözlenmekte. Sayısız gösteri, festival ve şölene ev sahipliği yapan Boston, görsel sanatların hayat bulduğu en önemli kültürel merkezlerden biri olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor.

Türk Hava Yolları A.O.
Basın Müşavirliği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami