THY’de Yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker AYCI Oldu

THY'de Yeni Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı Oldu,
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu'nun bugün yapılan Genel Kurul'da istifasından sonra yerine Yönetim Kurulu üyesi İlker Aycı, Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. Temel Kotil, başkanvekili oldu.

ÖNCE İSTİFA HABERİ GELDİ

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, sosyal medya üzerinden görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topçu, "Bugün şirketimizin genel kurulu toplanacaktır. Yeni yönetimde görev almayacağımı belirtir ve THY Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden istifa ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum." dedi.

İŞTE YENİ BAŞKAN

Topçu'nun istifasının ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı'na İlker Aycı atandı. Temel Kotil Başkanvekili oldu.

İLKER AYCI KİMDİR?

İlker Aycı 1971 yılında doğdu. Bilkent Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi eğitimi aldı. İngiltere'de Leeds Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi bölümünde araştırmalarda bulundu.

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler'de master yaptı. İngilizce ve Rusça biliyor. Universal Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü, Asal Dış Ticaret Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1996-1999 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan danışmanı olarak görev yaptı. Kurtsan İlaç Sanayi Ortadoğu ve Orta Asya Bölge Temsilciliği, Başak Sigorta Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2001-2004 AK Parti İstanbul örgütü kurucu üyesi ve il yönetim kurulu üyesi. AK Parti İstanbul il başkan yardımcısı 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Encümeni olarak seçildi. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi. 2011 yılı Ocak ayında Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığına atanmıştır.

İlker Aycı son olarak da 2014 yılında THY Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Aycı, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami