Terör örgütü şantiyelerimize, yollarımıza saldırıyor’


ANKARA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bilgin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki terör olaylarına ilişkin, "Şu an itibarıyla karayollarında 57 şantiyemiz kapalı durumda. Demiryollarında hatlarımıza bombalar yerleştiriliyor, GSM şirketlerinin baz istasyonlarına saldırılar düzenleniyor. Örneğin bugüne kadar 227 baz istasyonu saldırı düzenlenmiş, tahrip edilmiş durumda" dedi.

Yüksekova'da Selahaddin Eyyubi Havaalanı'nın 26 Mayıs'ta hizmete alındığını söyleyen Bilgin, "Fakat özellikle yapım aşaması da dahil epey terör olaylarıyla karşı karşıya kaldık, çeşitli saldırılara maruz kaldı müteahhitlerimiz. 5 Ağustos'tan beridir bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle maalesef uçuşları gerçekleştiremiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bilgin, sosyal medya şirketleriyle ilgili de "Ankara'daki son terör saldırısındaki iş birlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bunun, bundan sonraki ilişkilerimizin başlangıcı için de önemli bir adım olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"Aralık başında uydumuzu tam kapasitede hizmete almış olacağız"

Türksat 4B uydusunun yörüngeye oturtulmasında ilk aşamanın başarıyla gerçekleştiğini belirten Bilgin, "İnşallah nihai olarak yörüngesine 27 Ekim'de oturmuş olacak. Ondan sonra da bir aylık test süreçleri başlayacak. Ümit ediyorum Aralık başında uydumuzu tam kapasitede hizmete almış olacağız" diye konuştu.

Bakan Bilgin, Avrasya Tüneli'nin 2016'nın sonunda, İzmit Körfez Köprüsü'nün de mart ayında hizmete sunulacağını bildirdi.

Kaynak.http://www.aa.com.tr/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami