Temel KOTİL Önemli açıklamalarda bulundu


Türk Hava Yolları'nın CEO'su Temel Kotil CNN'den John Defterios'a 3'üncü havalimanından Türk Hava Yolları'nın durumuna kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu. Hava yolları endüstrisimin çok büyük olduğunu ve Doğu Asya, Afrika ve Avrupa'da ekonomilerin büyüdüğünü dile getiren Kotil, "Bu da bizi büyüme konusunda besliyor" dedi. Kotil sözlerine şöyle devam etti:

"3 milyar 100 milyon seyahat eden insan var. Ve 2030 yılına kadar bu rakam 7 ile 8 milyar kişi arasında olacak. Yani daha da fazlası geliyor. Yüzde 18 büyüyoruz. Körfezdeki arkadaşlarımız ise yüzde 10 ile 15 arasında büyüyorlar. Yolcusunu seven havayolları kazanacaktır. Biz yolcularımızı seviyoruz. Avrupa'da son iki yıldır en iyi havayolu biziz. Umarım bunu devam ettireceğiz. Bu büyük bir iş ve ortada büyük bir pazar var. Eğer iyiysek kazanan olabiliriz. Burada önemli olanlar iyi bir markaya, kaliteye ve iyi bir fiyata sahip olmaktır.

İstanbul'da 3'üncü havalimanının büyüklüğünde bir havalimanına ihtiyacımız var. İstanbul'dan başlayarak bütün Avrupa'yı kapsamalıyız. 100'den fazla noktadan yolcu Avrupa'dan İstanbul'a geliyor. Aynı zamanda Ortadoğu, Afrika ve Kuzey Afrika'yı da kapsamalıyız. 2023 yılından sonra yılda ortalama 120 milyon yolcu hedefliyoruz. Bu büyüklükte bir havalimanını Türk Hava Yolları'nın yolcu kapasitesi ile idare edebiliriz. Tarih değişecek. Asya'daki bağlantı uçuşlarını yapan şirketler İstanbul'da gözükmeye başlayacak. Bugün onlar İstanbul'a uçmak istiyorlar ama havalimanının kapasitesi yüzünden gelmiyorlar. Türkiye büyüyen bir ülke." (Hürriyet)
 

Kaynak:www.turizmdebusabah.com
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami