SKY AİRLİNES Resmen duyurdu,Operasyonlar durdu

Sky Airlines'ın internet sitesinden yapılan açıklamada operasyonların durdurulduğu belirtildi. Açıklama şöyle: 

Son aylarda ekonomik sıkıntılar yaşayan Antalya merkezli charter havayolu şirketi SKY Airlines’in iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.
 

Avrupa’nın en iyi charter (tarifesiz) havayolu ödülünü iki kez üst üste alan SKY Havayolları, iflasın eşiğine geldi. Dün Antalya başta olmak üzere Avrupa’nın bazı ülkelerindeki uçuşlarını durdurma kararı alan SKY Havayolları’nın iflas başvurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Kayı Group bünyesindeki GTI Travel’ın 3 Haziran tarihi itibariyle tüm operasyonlarını durdurması sonrası SKY Havayoları’nın da ikinci bir bilgilendirmeye kadar uçuşlarını durdurma kararı alması ile girilen süreçle birlikte iflasın kaçınılmaz olduğu ifade edildi. Adı açıklanmayan bir şirket yetkilisi, Kayı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talha Görgülü’nün şirketi kurtarabilmek için kredi arayışlarının sonuçsuz kaldığını ve dolayısıyla SKY Havayolları’nın birkaç gün içinde iflas başvurusunda bulunacağını öne sürdü.

Bu arada, uzun süredir maaş alamayan çalışanlar şirketin içine düştüğü durum sonrası tepkilerini dile getirmek amacıyla şu sıralarda şirket genel merkezi önünde toplandı. SKY Havayolları yönetiminin de durum değerlendirmesi yapmak amacıyla bir araya geldikleri kaydedildi.

2010 ve 2011 yıllarında üst üste World Travel Awards tarafından Avrupa’nın en iyi charter şirketi seçilen Sky Airlines, 15 Ocak 2011’de yurt içi tarifeli seferlere başlamış ancak 7 ayın sonunda iç hatlardan çekilmek zorunda kalmıştı. Halen filosunda 5 uçak bulunan şirket haftada 70 sefer gerçekleştiriyordu.

SKY Havayolları, 2001 yılında kurulmuştu.

Kaynak.www.airporthaber.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami