Otomobil Sınıfına düşürülen 8+1 Ticari taşıtlarla ilgili İstanbul’da UKOME Kararını verdi

UKOME İstanbul Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü 26.12.2013 (Dün) Tarihinde TTDER.Turizm Taşımacıları Derneği ve İSTAB İstanbul Toplu Taşımacıları Birliği Derneğinin talepleri doğrultusunda 8+1 Otomobil sınıfına düşürülen, D2 YETKİ BELGELİ taşıtlara 2016 Yılı Sonuna Kadar "İstanbul Turizm servis Aracı izin belgesi düzenlenmesi kararı almıştır.

2918 Sayılı Karayolu Trafik Kanunu mevzuatına göre Otomobil sınıfına düşürülen 8+1 sınıfındaki taşıtlara Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen yetki belgesinden düşürülmemesi ve 31.12.2016 ya kadar faaliyetini sürdürmesi ve uyum süresi verilmesi UKOME tarafından kabul edilmiştir.

Derneğimizin, UKOME nezdinde yapmış olduğu talep doğrultusunda dün yapılan toplantıda görüşülerek Önceden Minibüs olarak tanımlanan taşıtların otomobil sınıfına düşürülmesi halinde  31.12.2016 Tarihine kadar şehir içi izin belgesi düzenlenmesi kararı almış bulunmaktadır.

B2 ve D2 Yetki belgeli taşıtların önceden İstanbul Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen" İstanbul Turizm servis Aracı izin belgesi" almış olması durumunda belge bitim tarihi sonunda yenilenecek ve yeni belge düzenleyecek. Ancak önceden izin belgesi almamış olan ve karar tarihinden sonra otomobil olarak kayıt ve tescil edilen taşıtların yeni belge müracaatları kabul edilmeyecektir.

UKOME Kararı imzada olduğundan kararın ibb sitesinde yayınlanması durumunda metnin tamamı sitemizde yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami