Ordu-Giresun Havalimanı bugün açılıyor

Kurtulmuş, bugün resmi törenle açılışı gerçekleşecek olan OrduGiresun Havalimanı'nda incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

BUGÜN AÇILIYOR

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kurtulmuş, bugün saat 14.00'de Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılacağını söyledi.

"Bütün Karadeniz, özellikle Ordu ve Giresun illerimiz tarihi bir olaya şahitlik edecekler" diyen Kurtulmuş, vatandaşları açılışa davet etti.

Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımlarıyla, Avrupa'nın tamamıyla deniz üzerine inşa edilmiş ilk ve tek havalimanını büyük bir heyecan ve coşkuyla açacaklarını ifade ederek, "Çok hummalı bir çalışmayla çok şükür bugün itibariyle burası uçakların inişine hazır hale geldi. Yarın 5 uçak bu alana inecek ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Başbakanımızın getirmiş olduğu heyetle birlikte burada bu açılışı yapacağız" diye konuştu.

Açılış törenine, 10 binlerce insanın katılacağını bildiklerini belirten Kurtulmuş, "Hem Ordu'dan hem Giresun'dan hem Karadeniz'den hatta Türkiye'nin başka yerlerinden bu tarihi olaya şahitlik edecek çok sayıda vatandaşımızın olacağını biliyoruz. Havalimanının son hazırlıkları yapılıyor. Aşağı yukarı fiziki anlamda her şey bitmiş ve bütün son düzenlemeler de yapılarak bu akşam itibariyle havalimanı kim gelirse gelsin, ne kadar kalabalık olursa olsun hem bu kalabalıkların tamamını karşılayabilecek hem de yarından itibaren bütün uçaklara ev sahipliği yapabilecek bir imkanımız olacak" ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, havalimanı açılışının cuma gününe denk gelmesi nedeniyle cuma namazının da il müftülüğünün önderliğinde hangarda kılınacağını dile getirerek, büyükşehir belediyesinin bir dönüm alanı kaplayacak halı getirdiğini ve aynı zamanda da açılışa gelecek insanlara kumanya dağıtılacağını kaydetti.

"Daha güçlü Türkiye için daha ileriye gideceğiz"

Türkiye için önemli bir projenin açılışını yapacaklarını vurgulayan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Bu mega projedir. Türkiye'nin nereden nereye geldiği konusunu göstermek bakımından son derece somut bir göstergedir. Daha önce 17 yıl bitirilemeyen Karadeniz otoyolundan bahsediyoruz. Birkaç yıl içerisinde Karadeniz otoyolu bitirildi. Daha evvel Türkiye'de havalimanı yapmak, hele havayolunu kullanarak bir şehirden bir şehre gitmek ayrıcalıklı seçkin ve zengin kişilerin işiyken şimdi çok şükür memleketimizde 55 havalimanımız var. Bu havalimanı Avrupa standartlarının üzerinde bir havalimanı. Vatandaşlarımızın hepsi çok rahatlıkla hava yollarını kullanabiliyorlar. Türkiye dünyanın en farklı destinasyonu. Önemli hava yolu şirketine sahip. Türk Hava Yolları'na sahip. Allah'a çok şükür neresinden bakarsanız bakın Türkiye'nin çok ileri gittiği göstergelerden birisi."

Kurtulmuş, daha güçlü Türkiye için daha ileriye gideceklerine de dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Bu projeler yeter mi yetmez. Daha ileriye gideceğiz. Daha güçlü bir Türkiye olacağız. Bu Ordu-Giresun Havalimanı Türkiye'nin ileriye doğru yürüyüşün noktasında halkımızın iyimser olmasını gösterecek göstergelerinden birisi olacak. Ben hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu havalimanının açılışı ile birlikte başta Ordu'muz olmak üzere bütün Karadeniz fevkalade güçlü bir şekilde uluslararası uçuşlar vasıtasıyla da dünyanın her tarafından daha rahat bir şekilde iletişim içerisinde olacak. Dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlar çok rahatlıkla en uzak ilçemize 1,5 saat içerisinde ulaşabilecekler. Havalimanımız turizm açısından öncü olacak. Bu projenin başından bu yana takip eden dönemin başbakanı iken yapılma talimatı veren sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum."

Anadolu Ajansı
Kaynak.www.memurlar.net
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami