Körfez Osman Gazi Köprüsü açıldı Bayram süresince ücretsiz.

Körfez Osman Gazi Köprüsü ücreti ne kadar?
Osman Gazi Köprüsü'nün geçiş ücretini Bakan Ahmet Arslan açıkladı. Köprünün geçiş ücreti 89 lira oldu. Bu rakam beklenin altında olması ile sürücüleri sevindirdi.Başbakan Binali Yıldırım, açılışı yapılan Osmangazi Köprüsü'nden geçişlerin dün geceden başlayarak, 11 Temmuz pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olduğunu duyurdu. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Günlük ortalama 30 bin araç muhtemelen geçecek. Bayram öncesi ve sonrası bu rakamın da üzerine çıkmasını bekliyoruz. İnsanlar alıştıkça bu rakam 40 binleri geçecek." dedi.
Ulaştırma Bakanı Arslan köprünün özellikleri hakkında da bilgi verdi. Osman Gazi köprüsü dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer aldı. Fay hattı da hesaba katılarak yapılan bir köprü olduğunu ifade eden Arslan, "Körfezi 1,5 saatte dolaşmaktansa 6 dakikada karşıdan karşıya geçebileceğiniz, İstanbul'u, İzmir'i çok yaklaştıracak 3,5 saatlik bir mesafeye düşürecek köprü ve devamındaki otoyollar" dedi.
Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında hayata geçirdiği "dev projelerden" biri olan Osmangazi Köprüsü'nden ilk araçlar geçti.
Gece yarısından önce köprüdeki dubalar kaldırılarak turnikelerin elektronik kısımlarına "ücretsiz" yazısı yazıldı. Köprüyü kullanan araç sürücüler, klakson çalarak geçti. Bazı sürücüler, köprü girişinde durup "özçekim" yaptı.
 

Körfez Osman Gazi Köprüsü ücreti ne kadar?

Söz konusu proje için OGS, HGS, kredi kartı ve nakit ödemelerin tamamını kabul eden bir Entegre Geçiş Sistemi geliştirildi.

  •  
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami