Karabük Üniversitesi Öğrencileri Sinyalizasyon İçin 900 İmza Topladı


Karabük Üniversitesi öğrencileri 100. Mahallesinde bulunan jandarma kavaşğına sinyalizasyon sistemi kurulması için 900 imza topladı.

Sürekli kazaların yaşandığı ve en son 9 Nisan’da meydana gelen trafik kazasında Üniversite öğrencisi Ersin Sözmez’in hayatını kaybetmesi sonrası bir grup öğrenci Valilik binası yanında toplanarak basın açıklaması yaptı.

Valilik binası yanında toplanan yaklaşık 10 civarında öğrenci adına konuşma yapan Mehmet Emin Ünal, ölüm kavaşığı olarak adlandırılan Jandarma Kavşağında yıllardır gerekli önlemlerin alınmamasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını söyleyerek,”9 Nisan tarihinde Ersin Sönmez arkadaşımızı Karabük-Kastamonu Karayolu Jandarma Kavşağında trafik kazası sonucu kaybettik. Aynı yerde daha öncede bir çok kaza yaşandı ve biz, bunlara karşı önlem alınmasını talep ettik. Taleplerimizi yol kapatma eylemi yaparak kurumlara ilettik ve sorumluların kaçamayacağını bildirdik. Karabük Üniversitesi Rektörlüğü ve Karabük Valiliğinden randevu talebinde bulunduk. Ancak her hangi bir geri dönüş yapılmadı. Biz öğrencilerin bu insani talepleri dikkate dahi alınmadı. Geçtiğimiz Pazartesi günü İl Trafik Komisyonu malum yolda hız limitlerinin düşürülmesi uygulamasına gitti. Fakat bu kesinlikle yeterli değildir. Biz Karabük Üniversitesi öğrencileri daha fazla arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz. Katil kavşağa sinyalizasyon sisteminin kurulması konusunda ısrarcıyız. Talebimiz gayet basittir, eğer önümüzdeki süreçte bu katil kavşakta sinyalizasyon sistemi yapılmayıp facialar engellenmez ise biz öğrenciler kendi önlemlerimizi alacağız. Bunu, basın aracılığı ile tüm kurumlara ve sorumlulara bildiriyoruz” dedi.

Öğrenciler daha sonra topladıkları 900 civarında imzayı Vali Orhan Alimoğlu’na teslim etmek üzere Valiliğe geçti.

ogrenciler-sinyalizasyon-icin-900-imza-toplad

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami