İstanbul’da Polis taksicileri gözetleyecek

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, İstanbul'da yaşayan vatandaşlar ile ülkemizi ziyaret eden yabancı turistlerden gelen ticari taksi şikayetlerinin çoğalması üzerine düğmeye bastı. 36 adet 'Kısa Mesafe Şikayeti' gelmesi üzerine harekete geçen polis, taksicilere yönelik geniş kapsamlı çalışma başlatacak.

PARA CEZASI VERİLECEK
Polis, kısa mesafeye yolcu almayan, yolcular ile pazarlık yapmaya kalkışan ve müşterilerin verdikleri paraları değiştirdikten sonra "5 lira verdiniz" diyerek dolandırıcılığa yeltenen ticari taksicileri tek tek tespit edecek. 'Kısa Mesafe Operasyonu' kapsamında görev yapacak sivil polisler, kısa mesafeye gitmek istediklerini söyledikten sonra kendilerini araçtan indirmek isteyen veya pazarlık yapmaya kalkışan ticari taksilerin şoförlerine işlem yapacak ve ticari taksicilere 'Kabahatler Kanunu' kapsamında 75'er lira para cezası kesilecek. Sigara kullanan ve kuralları ihlal eden şoförlere de trafik cezaları kesilecek.

MAHKEMEYE ÇIKARILACAK
Beyoğlu, Eminönü ve Sultanahmet başta olmak üzere turistlerin yoğunlukla bulunduğu bölgelerde görev alacak İstanbul Polisi, ticari taksicilere yönelik uygulamalarda turist kılığına girerek ağırlıklı olarak turistleri dolandıran taksicileri tespit edecek. Yakalanan taksicileri mahkemeye sevk edecek. Ekipler, taksimetrelerine özel aparatlar yerleştirerek kurdukları düzenekler ile hesapların ikiye katlanmasını sağlayan taksicileri de kontroller sonucu tespit ederek gözaltına alacak.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami