İSTANBUL’DA CNR TIR EXPO Fuarı açıldı

Fuarın açılışında konuşan TREDER Başkanı Kaan Saltık, treyler sektörünün Avrupa'nın ikinci büyük pazarına sahip olduğunu belirtti.

Sektörün yılda 30 bin adetlik üretim ve 50 bin adetlik kapasiteye sahip olduğunu vurgulayan Saltık, Türkiye'de şaseden komple bitmiş ürüne kadar her tip treyler üretilebildiğini ifade etti.

Saltık, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden, Rusya'ya, Orta Doğu'ya ve Türk Cumhuriyetlerinden Afrika'ya kadar 40'a yakın ülkeye 5 bin adet treyler ihraç ettiklerini; İngiltere, Almanya ve Ürdün'ün Türk treylerini kullandığını bildirdi.

Hedeflerinin treylerde Türkiye'yi dünyanın üretim merkezi haline getirmek olduğunu aktaran Saltık, liderlik yolunda en büyük destekçilerinin de CNR TIR EXPO Fuarı olacağını dile getirdi.

Saltık, treyler ihracatının 250 milyon dolar olduğunu belirterek, 2014 yılında fuarın da kaktısı ileihracatın ciddi oranda artacağını bildirdi.

Sektörün ithalatının yok denecek kadar az olduğuna işaret eden Saltık, sektörün yüzde 5 ithalatıolduğunu, cari açığa pozitif yönde katkılarının büyük olduğunu kaydetti.
Sektör olarak yurt dışı sertifikasyona ihtiyaçları olmadığını vurgulayan Saltık, Türkiye'de treylersektörünün kendi kendisine yeten bir konuma geldiğini işaret etti.

Saltık. hedefleri arasında bozulabilir gıdaların taşınmasına yönelik üretim yapmak olduğunu vurgulayarak, treyler için CNR TIR EXPO Fuarı'nın hedefleri için basamak olacağını işaret etti.

CNR Holding Fuarcılık Grubu Üst Yöneticisi (CEO) Cem Şenel de 250 milyon dolarlık ihracatıolan treyler sektörünün fuarda vitrine çıktığını belirtti.
Fuara treyler sektörünün yanında üst yapı ve yan sanayi firmalarının da katıldığını ifade eden Şenel, CNR TIR EXPO Fuarı'na yerli ve yabancı 100 firmanın katıldığını bildirdi.
Mercedes, EMK Treyler, Özgül Treyler, BPW, Otokar, Krone, Koluman, Seyit Usta Treyler, Fox Üst Yapı, İntermobil gibi sektörün öncü firmalarının da fuarın katılımcıları arasında olduğunu aktaran Şenel, firmaların en son ürünlerinin lansmanlarını ilk kez CNR TIR EXPO'da yaptıklarını dile getirdi.
Şenel, fuarın ilk gününden başlayarak 3 gün boyunca sürecek seminerlerde sektörün yeniliklerinin ve sıkıntılarının masaya yatırılacağını vurgulayarak, fuara Orta Doğu, İran ve Türk Cumhuriyetlerinden alım gruplarının geldiğini kaydetti.
Fuar, 1 Haziran'da sona erecek.
 
Fuardan Kareler

Kaynak.http://www.kamyonum.com.tr/haber/CNR-TIR-EXPO-Fuari-acildi/24084

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami