Havayolu şirketleri Bayramı Fırsat bildi!

Ramazan Bayramı’na henüz günler var ancak havayolu şirketleri şimdiden bayram etmeye başladı. Yoğun talep, bilet fiyatlarına tavan yaptırdı. Promosyon bilet satışlarını kapatan şirketler, yüksek kademeden satışa çıkardıkları biletlerin neredeyse tamamını tüketti, çok az sayıda bilet kalınca da fiyatlar adeta uçuşa geçti. Bilet fiyatları en yüksek iki havayolunun da düşük maliyetli iş modelini seçen ve düşük fiyat politikası izlediklerini her fırsatta vurgulayan Sabiha Gökçen merkezli Pegasus ve Anadolujet oldu.

Bayrama bir hafta kala Sabiha Gökçen çıkışlı İstanbul-Antalya uçuşu Anadolujet’te 377 TL’ye satılırken bayramdan bir gün önce fiyat 427 TL ile havayolu şirketleri arasında en yüksek rakama kadar ulaştı. Pegasus Havayolları da bugün 169 TL’ye sattığı biletleri bayram öncesi 389 TL’ye kadar çıkardı.

En yüksek bilet fiyatı sıralamasında üçüncü sırada Atlasjet yer aldı. Atlasjet’te bugün 129 TL’ye bilet bulunabilirken bayram öncesi fiyatlar 359 TL’ye kadar fırladı.

THY’nin fiyatı 252 TL’den 374 TL’ye, Onur Air 122 TL’den 282 TL’ye ve Sunexpress bilet fiyatları da 133 TL’den 281 TL’ye kadar çıktı.

THY EK SEFER KOYDU

Ramazan Bayramı’nda on binlerce kişinin havayolunu kullanarak tatile çıkması beklenirken Atatürk Havalimanı’nda yine tarihi günlerden biri yaşanacak. Daha önce 1 Temmuz’da kırılan 1203 uçaklık iniş kalkış rekorunun kırılması beklenmese de havalimanında yoğunluk ciddi şekilde hissedilecek. Atatürk Havalimanı’nda kapasite sorunu sebebiyle birçok şirketin ek sefer talebi geri çevrilirken THY 61 ek sefer koyarak talebi karşılamaya çalışacak.

ANADOLUJET: EN YÜKSEK FİYATIMIZ 339 TL

Bu arada Anadolujet, sözkonusu fiyatlarla ilgili Airporthaber'e açıklama gönderdi. Açıklamada, "Anadolujet’in İstanbul Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı çıkışlı/varışlı Antalya seferleri bulunmamaktadır. Bu seferler ana marka THY tarafından icra edilmektedir. İkinci olarak mevcut tek yön en yüksek fiyatımız bayramda dahi 339 TL.dir ve haberde geçen fiyat muhtemelen Ankara aktarmalı bir seferin fiyatıdır." denildi.

 

©AirportHaber.com ÖZEL

Kaynak:www.airport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami