Bayramda Havayolu Şirketleri Ek Seferler düzenliyor.


Bayramda 1,5 milyonu aşkın kişi havayoluyla seyahat edecek. Firmaların yetkilileri, bilet ve bagaj işlemleriyle ilgili görevli sayısının artırıldığını belirtti. Havayolu şirketleri 4 gün sürecek Ramazan Bayramı haftasında 100'ün üzerinde ek sefer düzenleyerek, toplamda 1,5 milyonu aşkın tatilci taşıyacak.

Zaman Gazetesi'nden Mustafa Gün'ün haberine göre, Türk Hava Yolları (THY), bayram döneminde iç hatlarda 17 ek sefer gerçekleştirecek. Antalya (2), Dalaman (3), Trabzon (1) ve Bodrum'a (11) ilave uçuş düzenleyecek şirket, bayram döneminde 1 milyonun üzerinde yolcuyu uçuracak.


Pegasus Hava Yolları, bayram haftasında da, 31'i yurtiçinde ve 60'ı Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar ve Kuzey Afrika'yı kapsayan geniş coğrafyada olmak üzere toplam 37 ülkede 91 noktaya sefer düzenleyecek. Şirket yetkilileri, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 46 ek sefer planlandıklarını ifade ederek, "Ek seferlerimizi, en fazla talep gören yurtiçi hatlarımız Bodrum, Antalya ve İzmir için planladık. Bayram boyunca yolcularımızın en çok tercih ettiği uçuş noktaları ise Antalya, İzmir, Bodrum ve Dalaman" dedi.

Atlasglobal Havayolları yetkilileri, bayramda mevsimsellik nedeniyle iç hatlarda Bodrum, Dalaman, İzmir, Antalya gibi tatil destinasyonlarının, dış hatlarda ise yeni açtıkları Amsterdam, Paris, Duesseldorf ve Köln gibi Avrupa hatları ile Kıbrıs'ın en çok tercih edilen destinasyonların başında geldiğini söyledi. Bu dönemde özellikle Türkiye'de İstanbul, İzmir, Adana ve Gaziantep olmak üzere 4 noktadan Kıbrıs'a gerçekleştirdikleri direkt uçuşların yolculardan yoğun ilgi gördüğüne dikkat çeken yetkililer, Londra, Kuveyt ve Tahran'a da ek sefer düzenleyerek bu dönemde artan talebi karşılamak için operasyonları hızla devam ettirdiklerini dile getirdi.

Onur Air, Ramazan Bayramı dönemindeki yoğun talebi karşılamak amacıyla İzmir, Bodrum, Dalaman, Antalya, Trabzon ve Adana hatlarında ek sefer düzenleyecek. 10-20 Temmuz arasındaki bayram haftasında 160 bin kişiyi taşıyacak şirketin uçuşları ise yüksek doluluk oranlarına ulaştı. Şirket yetkilileri, bayram döneminde iç hatlarda Antalya, Bodrum, İzmir, Dalaman, Trabzon ve Adana, dış hatlarda ise Paris, Amsterdam, Viyana ve Kıbrıs'ın en çok tercih edilen merkezler olduğunu söyledi. SunExpress Havayolları ise bayram döneminde İzmir-Antalya hattında 4 ek sefer düzenleyecek.

Kaynak.www.turizmdebusabah.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami