Bakan Binali YILDIRIM dan 3. köprüde hata’ iddiasına açıklama


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, IC İçtaş-Astaldi ortaklığının gerçekleştireceği İstanbul'a 3. köprünün inşaatında hata yapıldığı iddialarını yanıtladı.

'KAMULAŞTIRMA MALİYETİNİ AZALTMAK AMAÇLI'
TRT Haber'in canlı yayınına katılan Yıldırım, proje gerçekleşirken bağlantı yolları için önce bir imar planı yapıldığını ve ardından bunun ilgili belediyelerin planlarına işlenip kesinlik kazandığını söyledi ve şöyle konuştu:

"Ancak uygulama esnasında, uygulamayla ilgili, yollarla ilgili biraz sağa biraz sola almak gerekiyor; kamulaştırma maliyetini azaltmak amaçlı, yeraltı suları, havzalar, korunması gereken alanlar amaçlı küçük güzergâh değişiklikleri oluyor. Bunun da tekrar planlara işlenmesi lazım; yapılan aynen budur… Köprü ve yolları yapıyoruz ama bu 400 hektar yeşil alanın dengesine de dikkat ediyoruz. Biz, yükleniciye 1,400 hektarlık alanı yeşillendirme için mecbur tuttuk ve daha şimdiden yeşillendirmeye başladılar."

Bugün bir internet sitesinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın 11 Haziran'da, Kuzey Marmara Otoyol projesinin imar planında değişiklik yapılması gerektiği gerekçesiyle mevcut imar planlarının iptal edildiğine yönelik karar yayımlanmış; karar, yüklenicinin yanlış noktalarda inşaatı gerçekleştirdiği şeklinde yorumlanmıştı.

Kaynak.http://www.ntvmsnbc.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami