Antalya Deniz Otobüslerinin hedefi 40 bin yolcu

antalya deniz otobüsleri ile ilgili görsel sonucu
14 Temmuz 2015 Salı – Antalya- Kemer arasında çalışan Deniz Otobüsleri, vazgeçilmez bir ulaşım aracı oldu. Yıllarca bu hizmetten mahrum kalan Antalyalılar artık deniz yolculuğunun keyfini çıkarıyor. Her gün karşılıklı iki sefer gerçekleştiren Deniz Otobüsleri neredeyse tam kapasite yolcu taşıyor.

EN ÇOK TURİSTLER KULLANIYOR

Deniz otobüslerine en çok ilgiyi yabancılar gösteriyor. Kendi ülkelerinde deniz ulaşımına alışkın olan turistler Kemer ya da Antalya ya gelmek için deniz otobüsünü tercih ediyor. Bir çok turist Kemer den günübirlik Antalya ya gelerek, kent merkezini ziyaret ediyor. Bu durum en çok Antalyalı esnafı memnun ediyor. Kent merkezinde alış veriş yapan, yemek yiyen turistler esnafın yüzünü güldürüyor.

BAYRAM SONRASI EK SEFER

Her seferinde dolan Deniz Otobüslerinde yolculuk yapmak isteyenler sefer saatinden önce kuyruk oluşturuyor. Antalya Yat Limanı ndan 09.00 ve 16.00 da, Kemer Marina dan 10.30 ve 17.30 da hareket eden Deniz Otobüsleri ne yoğun talep üzerine ek seferler konulması planlanıyor. Şu anda karşılıklı iki olan sefer sayısı Ramazan Bayramı sonrasında dörde çıkarılacak.

HEDEF 40 BİN YOLCU

Tam biletin 10 lira olduğu Deniz Otobüslerinde emekli 7, öğrenci 6 liradan seyahat edebiliyor. 65 yaş üstü vatandaşlar ile engelliler ve polisler ise ücretsiz yararlanabiliyor. Geçen yıl 28 bin yolcunun taşındığını bildiren yetkililer, bu yılki hedefin 40 bin yolcu taşımak olduğunu söyledi. 

Kaynak.www.turizmhaberleri.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami