Akhisar Balıkesir Karayolu nihayet açıldı


Kar nedeniyle geçen salı günü saat 15.00 sıralarında Akhisar ile Balıkesir arasında kapanan İzmir- İstanbul karayolu tam 45 saat sonra açıldı. Yılbaşını araçlarının içinde çok zor şartlarda geçiren sürücüler Balıkesir ve İzmir yönüne doğru hareket etmeye başladı.

UZUN KUYRUKLAR OLUŞMUŞTU

Yılbaşını araçlarının içinde çok zor şartlarda geçiren sürücüler Balıkesir ve İzmir yönüne doğru hareket etmeye başladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık'ta ulaşıma kapanan Balıkesir-İzmir karayolunun İzmir'e gidiş yönünün açılmasını bekleyen sürücüler, Balıkesir çıkışında uzun araç kuyruğu oluşturdu.

BÖLGEDE KAR ETKİSİNİ YİTİRDİ

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede kar yağışı etkisini yitirdi. Karın temizlendiği bölümde kalan araçlar çekildikten sonra söz konusu karayolunda ulaşım güvenli şekilde sağlanabilecek.Yolun açılmasını bekleyen çok sayıda sürücü, Balıkesir çıkışı ve Pamukçu mevkisinde uzun araç kuyrukları oluşmasına yol açtı.

40 SAATTEN FAZLA BEKLEDİLER

Kamyon sürücüleri, 40 saatten fazladır beklediklerini ifade ederek, yemeğe verecek paralarının kalmadığını söyledi. Ege Bölgesi'nde, kar yağışı nedeniyle bu şekilde mağdur olmayı anlamadıklarını belirten sürücüler, kendilerine kumanya verilmesini değil, yolun açılmasını istediklerini dile getirdi.
 

Kaynak.www.sondakika.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami