350 yeni erguvan otobüs ihalesi sonuçlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşımada en genç şirketi olan ve 600 otobüsle hizmet veren İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. dördüncü otobüs ihalesine çıktı. Alibeyköy'deki İGDAŞ Genel Müdürlüğü İhale Salonu'nda Otobüs A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yakup Demirhan’ın başkanlığında gerçekleştirilen ihaleye katılım oranı oldukça yüksek oldu.

İhale kapsamında Anadolu bölgesi, İstanbul bölgesi, Beyoğlu bölgelerinde çalışacak toplam 350 otobüs için hizmet alımı yapıldı. İhaleye Anadolu bölgesinde 312 katılımcı 485, İstanbul bölgesinde 83 katılımcı 167, Beyoğlu bölgesi 188 katılımcı 325 teklif verdi. Toplam 583 katılımcılı ihalede 977 teklif sunuldu. Tekliflerin ortalama fiyatına göre otobüsler ihale edildi.

İhale kapsamında Anadolu yakasında 149, İstanbul yakasında 80 otobüs ve Beyoğlu bölgesinde 121 otobüs olmak üzere toplam 350 otobüs hizmete alınacak. Toplu ulaşımda modern ve kaliteli ulaşım amacıyla temin edilen otobüsler alçak tabanlı, engelli kolaylıklı ve çevre dostu Euro 5 standartlarında motora sahip.

Daha önce yapılan üç ihale ile hizmete sunulan otobüsler hem işleticiler hem de yolcular için İstanbul genelinde toplu taşımada bir çığır açtı. Toplu taşıma alanındaki tüm modernizasyon ve konforun, ulaşımdaki adresi olmayı ve liderliğini sürekli hale getirmeyi hedefleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri A.Ş., son teknolojiyle donanmış filosu ve yüksek standartlardaki kalite anlayışıyla İstanbulluların daha güvenli, rahat ve ekonomik standartlarda seyahat etmesini amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close Bitnami banner
Bitnami